grudnia 31, 2018

TOP 10 KSIĄŻEK 2018 ROKU WEDŁUG ARYSTOKRATEK!


TOP 10 KSIĄŻEK, KTÓRE URZEKŁY NAS W 2018 ROKU!


TOP 10 WEDŁUG ARYSTOKRATKI A.:


Numer 10:
„Bang” E.K. Blair
Mocna, odurzająca, uzależniająca, przerażająca i ostra! Taka jest właśnie ta powieść. „Bang” zachęca aurą tajemniczości, czającego się gorącego romansu, smutkiem, boleścią i intrygującą bohaterką, która od początku pragnie zemsty. To mocna książka. Od pierwszych stron utrzymywana jest w mrocznej, klimatycznej atmosferze zemsty, erotyki, władzy, pożądania oraz demonów przeszłości. Jedna z lepszych powieści czytanych w 2018 roku.

Numer 9:
„Bez lęku” Mia Sheridan
Kolejna historia, która łamie serca. Książka na pewno zalicza się do emocjonalnych bomb, które robią wielkie „bum”, pozostawiając na czytelniku małe piętno. Historia Lily oraz Holdena pozostanie w zakamarkach mojej pamięci i serca na zapewne bardzo długo. To nie było coś taniego, beznadziejnego i słodkiego. To były emocje, uczucia i żywi bohaterowie z krwi i kości. Mia poruszyła w tej powieści nie tylko wątek romantyczny, lecz także temat pewnych zaburzeń, problem poradzenia sobie ze stratą bliskiej osoby, samotność.

Numer 8:
„Tylko Żywi Mogą Umrzeć” D.B. Foryś
Od samego początku książka ta aż woła do czytelnika, że od humoru i świetnych bohaterów to się nikt nie wyrwie. Romans, demony, cudowny Gabriel, jeszcze bardziej cudowny Kilian, niezależna Tess oraz szykująca się Apokalpisa. Kto ją może powstrzymać jak nie najlepszy demoniczny team składający się z ciekawych, barwnych postaci. Wierzcie mi na słowo, nie zapomnicie o tej książce jeszcze przez długi czas, a wyczekiwaniena drugi tom będzie katorgą!

Numer 7:
„Immortaliści” Chloe Benjamim
Powieść ta nie pokazuje wyłącznie życia czwórki rodzeństwa, o którym jest książka. Pokazuje o wiele więcej, niż wcześniej zakładałam; pokazuje odrobinę magii, rzeczywistości, zwyczajnych, lecz trudnych problemów, więzi rodzinne, miłość, poszukiwanie samego siebie, skrywanie sekretów, z którymi ciężko sobie poradzić; pokazuje przekonania religijne, trudności w wyborze ścieżki życiowej. Daje wgląd w codzienność „szarych”, a mimo to wyjątkowych ludzi.

Numer 6:
„Adam” Agata Czykierda-Grabowska
Książka powinna zabierać nas w piękny, magiczny świat. Od czasu do czasu powinna nas oczarować, unosić na obłokach radości, wzruszeń i złości. Powinna chwycić nas za poły koszulki i zaciągnąć wprost na emocjonalny rollercoaster. To właśnie tego dokonał „Adam”. Sprawił, że zatraciłam się w lekturze od początku aż do końca, nie potrafiąc wymazać z głowy obrazu ptaka zamieniającego się w chłopca, i niewidzialnej dziewczyny, która czuła zbyt mocno.

Numer 5:
„Raz na zawsze” Andreas Pfluger
Pozycja pana Andreasa zaciekawiła mnie od samego początku. Nie tylko wartką akcją, ale i bohaterami, których świetnie i umiejętnie wykreował. Każda z postaci skrywa jakąś tajemnicę, wstydzi się jej, ukrywa, woli trzymać czytelnika w niepewności, co takiego niesie ze sobą. Dopiero po czasie jesteśmy w stanie bliżej poznać naszych bohaterów. Na pięciuset stronach książki dowiedziałam się tylu rzecz, zostało rozwiązanych tyle spraw, że myślałam, iż autor nie jest w stanie zaskoczyć czytelnika bardziej. Jakże się myliałm!

Numer 4:
„Skradzione laleczki” & „Zaginione laleczki” Ker Dukey, K. Webster
Ta seria nie jest dla każdego czytelnika, co podkreślają autorki już na wstępie. Książki poruszają takie tematy jak obsesję, gwałt, wykorzystywanie dzieci, maniakalność, może nutkę (albo i cały kilogram) szaleństwa. Pomimo mrocznego klimatu, powieści zawierają w sobie te elementy, które pozwalają na chwilę odpocząć od brutalności. Erotyka i romans nie wylewają się niczym lawa z wulkanu, co jest ogromnym plusem tych historii.

Numer 3:
„Zabić Sarai” & „Drugie życie Izabel” J.A. Redmerski
Książki na pewno nie wieją nudą, możemy spodziewać się mnóstwa zwrotów akcji, mieszanki iście wybuchowej co same postacie. Ucieczka za ucieczką, niebezpieczeństwo siedzące tuż na ogonie, zemsty, przebieranki, tworzenie nowej tożsamości, nieprzewidywalność. Książki pochłonęłam w błyskawicznym tempie ze względu na lekkość stylu autorki oraz fantastycznie opisaną fabułę, która wielokrotnie zadziwia, mrozi krew w żyłach czy fascynuje.

Numer 2:
„Wtorki z Morriem” Mitch Albom
Przede wszystkim musimy sobie oznajmić, iż nie jest to powieść dla każdego. Jedni się wynudzą, poszukując czegoś ekstremalnego, niesamowitego, natomiast drudzy odnajdą w książce wielkie lekcje, sporą wiedzę na temat życia. Powieść jest, rzekłabym, zbiorem reportaży ze spotkań autora, Mitcha, z jego dawnym, schorowanym profesorem, który zaprasza byłego ucznia na ostatnie zajęcia w jego domu. Z początku sceptyczny, wtedy, dziennikarz zgadza się na propozycje swego Mistrza. Mężczyźni rozmawiają na przeróżne tematy. Począwszy od świata, skończywszy na małżeństwie, przebaczeniu, wymarzonym dniu czy również o pieniądzach.

Numer 1:
Seria „Żywioły” Brittainy C. Cherry
Począwszy od „Powietrza, którym oddycha”, aż po „Siłę, która ich przyciąga” książki opiewają w lawinę emocji, uczuciowych bomb, które eksplodują po każdej przeczytanej stronie. Są to powieści o trudnych tematach; spotykamy się ze skrzywdzonymi, zranionymi duszami pragnącymi odzyskać szczęście czy miłość. Wszystkie tomy z tej serii zachwyciły mnie do tego stopnia, że to właśnie je wybrałam jako mój top nad topami 2018 roku. Brittainy po prostu wygrała ten rok swoimi emocjonalnymi, pięknymi książkami. 


TOP 10 WEDŁUG ARYSTOKRATKI J.:


Numer 10:
„Turbulencja” Whitney G.
Jedna z tych książek o tematyce erotycznej, która brzmi banalnie, a zaskakuje swoją pikantnością i oczywiście bohaterami. Sięgając po tę pozycję trzeba uważać, by przypadkiem nie zostać pożartym przez seksownego pilota Jake’a. Podniebny lot może się okazać niezwykłą przygodą, ale trzeba się mocno trzymać, by nie upaść. A czy Ty dasz się oczarować Jake’owi?

Numer 9:
„Bracia Slater. Dominic” L. A. Casey
Jedna z serii erotycznych, która zaskakuje swoimi zwrotami akcji, poczuciem humoru i dawką śmiechu. Podbije niejedno serce czytelniczki swoimi barwnymi bohaterami, z którymi nie sposób się oderwać, choć na moment. Porusza w sobie kilka tematów i wciąga bez reszty. Książka nie jest płytka ani pusta mimo tematyki erotycznej. Zaciekawiona? Spróbuj podbić serce jednego z braci Slater.

Numer 8:
„Adam” Agata Czykierda-Grabowska
Autorka porusza trudny temat, przy którym nie da się nie wzruszyć ani nie zapłakać. Emocjonalna bomba, o której nie da się zapomnieć. Gwarantowany kac książkowy. „Adam” łamie serce, a zaraz skleja je ponownie. Zabiera w swój świat i pokazuje go najlepiej jak potrafi, pokazuje co siedzi wewnątrz niego.

Numer 7:
„Gorączka nocy” Diana Palmer
Jedna z tych autorek, które wciąż pokazuje aktualne problemy tego świata. Czytając ją dowiedziałam się jak wygląda druga strona medalu, to znaczy pokazuje, co napędza ludzi do sprzedaży narkotyków. Pozycja, pieniądze, markowe ubrania i inne rzeczy. Diana pokazuje konsekwencje swoich czynów. Nie mogło zabraknąć romansu pomiędzy głównymi bohaterami. Emocjonalna, wciągająca i zniewalająca.

Numer 6:
„Pięć osób, które spotykamy w niebie” Mitch Albom
Piękna historia pokazująca życie pośmiertne. Inna, oryginalna wizja nieba. Autor daje swojemu czytelnikowi dużo do myślenia, sprawia, że na moment się zatrzymuje i ma refleksję nad swoimi czynami, czy postępowaniem. Głęboko sięga do duszy człowieka. Piękna, wzruszająca opowieść śladami osób, które stanęły na naszej drodze i odcisnęły na nim permanentne piętno.

Numer 5:
„Tryjon” Melissa Darwood
Melissa jest moim odkryciem w tym kończącym się roku. Nie słyszałam o tak innej, ciekawej i oryginalnej wizji podziemia. Autorka zaskakuje czytelnika swoim piórem, wyobraźnią, który nie ma dość, a wręcz domaga się kolejnej dawki przygody z bohaterami. Nie zabrakło tu romansu, za który uwielbiam Melissę! Jeśli szukacie oryginalnej przygody w podziemiach to „Tryjon” jest właśnie dla Was.

Numer 4:
„Poświęcenie” Adriana Locke
Emocjonalna bomba, która wzrusza, a nawet powoduje wodospad łez. Trudny temat, który podejmuje autorka doprowadza czytelnika do odbioru każdej emocji, którą w sobie ma. Historia opisywana w „Poświęceniu” nie jest kolejną łatwą książką. Trudne sytuacje bohaterów sprawiają, że czytelnik nie może się doczekać szczęśliwego zakończenia ich historii. Barwni bohaterowie, którzy podbijają serce!

Numer 3:
„Moja irlandzka piosenka” Anna Olszewska
Świetna historia, w której muzyka jest nieodłącznym jej elementem. Uwielbiam książki z tematyka muzyki, a ta podbiła moje serce już od pierwszych stron. Można powiedzieć, że ironia, sarkazm są nieodłączne w relacji Mii i Willa, które sprawiają uśmiech na twarzy czytelnika. Lekka i zachwycająca lekturka. Nie da się o niej tak łatwo i szybko zapomnieć. W moim sercu zagościła na dobre, ale wierzę, że nie jestem jedyną czytelniczką!

Numer 2:
„Big Red Tequila” Rick Riordan
Nie mogło zabraknąć mojego ukochanego wujka Ricka, którego pokochałam od jego fenomenalnej serii „Percy Jackson i bogowie olimpijscy”. Kryminał, który jest świetny i pokazuje, że wujek Rick nie spadł ze swojego poziomu. Śmiało mogę powiedzieć, że poszerza swoje horyzonty, a każda kolejna powieść jest świetna i pokazuje, że autor odnajduje się także w innych gatunkach. Kryminał, który napisał „Big Red Tequila” jest dowodem na to, że można odnaleźć się w każdej tematyce. Tres Navarre jest idealnym sarkastycznym, męskim bohaterem. W książce nie brakuje śmiechu i niebezpiecznych akcji w roli głównej z Navarre.

Numer 1:
„To nie ja, kochanie” Tillie Cole

Druga seria o gangu motocyklowym, która skradła moje serce. Seria Kaci Hadesa pokazuje życie motocyklistów, którym jestem zafascynowana. Mroczna, seksowna, pełna niebezpieczeństwa, adrenaliny książka, która obiecuje więcej. To przejażdżka bez hamulców na rozpędzonym rollercoasterze, która mam wrażenie nie chce się skończyć. Pochłaniająca, wciągająca i zniewalająca seria o seksownych motocyklistach. 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Debiut, który zwali z nóg! Trochę o "Sentymentalnej bzdurze" Ludki Skrzydlewskiej.

„Sentymentalna bzdura” Autor: Ludka Skrzydlewska Kategoria: romans/sensacja Wydawnictwo: Editio Red Stron: 574 Premiera: 12.02.2...

Copyright © 2016 Arystokratki spod księgarni , Blogger