czerwca 11, 2018

O nas

A&J

Dwie literki, dwie osoby, dwie arystokratki.
Jesteśmy młodymi kobietami, które od niepamiętnych czasów są zakochane w książkach. Uważamy, że dzień bez przeczytania chociażby jednego zdania, to dzień stracony. Na umór pijemy dobrą herbatkę, rozkoszując się przy tym niesamowitymi historiami w przeróżnych lekturach. Z chęcią sięgamy po romanse, i to wszelakie. Obsadzone w świecie fantastycznym, w realiach, gdzie bądź! Jednak każda z nas ma też swoje odrębne gusta.

A:
Od lat jestem zauroczona romansami. Czy to z XIX wieku, czy też ze współczesności. Miłosne historie, które dostarczają mi uniesień, wypieków na twarzy, radosnych, ckliwych momentów, to coś, co naprawdę bardzo lubię. Nie pogardzę dobrym humorem, ironicznymi komentarzami, świetnie wykreowanymi postaciami. Czytuję również kryminały, jednak rzadko, a i tematyka musi mnie wciągnąć (za przykład podam Dana Browna); sięgam po książki psychologiczne czy motywujące jak utwory Reginy Brett, Matsa i Susan Billmark. W mojej biblioteczce rzadko pojawia się fantastyka, jeśli jednak się pojawia, to jest to urban fantasy z nutką romansu.


J:
Moje serce kradną przede wszystkim romanse (m.in. Sylvaina Reynarda, Mii Sheridan). Uwielbiam zaczytywać się w erotykach, które przenoszą mnie w inną sferę. Mam tu na myśli Vi Keeland, Madeline Sheehan czy L.A Casey. Chętnie wybieram się w podróż po fantastycznych zakątkach, jakie oferuje chociażby Rick Riordan, John Flanagan i Jennifer L. Armentrout. Jestem miłośniczką mitologii greckiej, rzymskiej, egipskiej i nordyckiej. Ostatnio rozpoczęłam przygodę z książkami psychologicznymi, podtrzymującymi na duchu.
Arystokratka J.
.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Cztery bohaterki, jedna ujmująca historia i brutalna przeszłość w tle, czyli "Ślad po złamanych skrzydłach"

„Ślad po złamanych skrzydłach” Autor: Sejal Badani Kategoria: literatura obyczajowa Wydawnictwo: Kobiece Stron: 488 Tłumaczenie:...

Copyright © 2016 Arystokratki spod księgarni , Blogger